Centrum pro rodinu
děkanátu Vsetín

Pro snoubence

Víkendové kurzy přípravy na manželství

 

VÍKENDOVÝ KURZ 

- celá příprava proběhne v rámci jednoho víkendu. Snoubenecký pár je povinen společně absolvovat jeden celý víkend. 

Víkendový kurz bude od 28. 2. do 1. 3. 2020 na sv. Hostýně

 

 

Číst dál...

Večerní kurzy přípravy na manželství

SVATBA V KOSTELE

V Olomoucké arcidiecézi je příprava na manželství rozdělena na tzv. kněžskou a manželskou část. V praxi to znamená, že oba snoubenci absolvují část přípravy na manželství s knězem a druhou část s manželskými páry. S přípravou začněte co nejdříve - z organizačních důvodů ideálně alespoň 6 měsíců před plánovaným termínem svatby. Obě části můžete absolvovat souběžně.

 Kněžská část

- Probírá se nejen průběh a náležitosti vlastního obřadu, ale také vlastní teologická podstata svátosti manželství, kterou se chystáte uzavřít.
- Administrátor farnosti místa sňatku, oddávající a ten, který vás připraví nemusí být jedna a tatáž osoba. Zodpovědným za náležitosti sňatku je však administrátor farnosti, kde proběhne sňatek, proto je dobré zajít nejprve za ním.

 Manželská část

- I zde se bude mluvit o životě ve víře, ale také o konkrétních praktických tématech. Všechna setkání jsou vedená s důrazem na podporu komunikace mezi snoubenci. Lektoři postupně odpřednáší 4 témata a předloží snoubencům také různé tipy ke vzdělávání či k společně strávenému času.
- Snoubenci přispívají na režijní náklady kurzu.
U víkendových kurzů se hradí ubytování a strava.

 

Manželskou část přípravy máte možnost absolvovat různým způsobem:

 

ŠKOLA PARTNERSTVÍ - Jedná se o kurz sestávající ze 6 víkendů, termínově říjen-duben, konající se v Rajnochovicích. Vztahová témata se zde probírají mnohem více do hloubky, máte dostatek času na komunikaci v páru, zažijete spolu netradiční situace a navážete i nová přátelství s lidmi prožívajícími stejné údobí života. Více informací zde

 

BEZPROSTŘEDNÍ PŘÍPRAVA - Probíhá během celého roku kromě letních prázdnin!!! Jednotlivá setkání organizujeme ve více variantách nebo vám potřebné informace sdělí váš kněz. 

 

- víkendový kurz přípravy
- večerní kurz přípravy
- individuální příprava

 

PŘIHLÁŠKY

- na kurz se přihlašujte co nejdříve před plánovaným termínem svatby z důvodů organizačních, kapacitních, možné nemoci atd. Ze stejných důvodů, prosíme, volte kurzy co možná nejdřívější, zvláště v případě kurzů víkendových. V létě kurzy neprobíhají.

- pro zařazení do přípravy se přihlaste tímto formulářem. Každou přihlášku potvrzujeme emailem zhruba do týdne. Pokud Vám ani poté nic nepřijde, napište na emaily uvedené níže.

Co o kurzech řekli snoubenci

Zde si můžete přečíst reference účastníků na naše kurzy. 

Kontakt

Centrum pro rodinu
děkanátu Vsetín

Adresa: Horní nám. 134, 755 01 Vsetín

Telefon:  731 402 033

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sms služba

sms

Chceme se spolu s vámi
modlit za vaše úmysly.

+420 731 731 800

2020 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace |