Centrum pro rodinu
děkanátu Vsetín


MENU

Pro manželé

POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA PRO MANŽELE

Arcidiecezní centrum pro rodinný život Olomouc, zve manžele na duchovní obnovu. Podrobnosti a přihlašování v tonoto odkazu.

duchovni obnova pro manzele scaled

 

 NTM PROBÍHÁ KAŽDÝ ROK OKOLO 14. ÚNORA

Národní týden manželství je v dnešní uspěchané době výbornou příležitostí se trošku zastavit a zamyslet se, jak vlastně žijeme. Zda je pro nás náš partner opravdu takovou prioritou, jak říkáme. Je důležité, aby si manželé i během pracovních a rodinných povinností našli čas jeden na druhého, jen ve dvou. Podporujeme a vítáme aktivitu Národního týdne manželství a věříme, že tohoto týdne ke zlepšení svých vztahů bude využívat stále více manželů.    

V roce 2023 se k nám připojil štáb České televize. Její reportáž je stále v archivu a vy ji můžete shlédnout právě ted :-)

plakát lásky plná loika

Je nám líto, pro nízkou účast jsme kurz, jterý se měl konat od 29.1. museli zrušit.

Nabízíme však náhradní program, více v rubrice "Národní týden manželství". Děkujeme za pochopení a přejeme klidné dny.

 

Manželské večery - upoutávka zde

 

O co se jedná?

Kurz Manželské večery je soubor osmi setkání, sestavený tak, aby pomohl každému manželskému páru upevnit jeho vztahy.
Cílem je pomoci párům vybudovat zdravé celoživotní manželství. Kurz je vybaví praktickými nástroji k posílení jejich vztahů a poskytne jim čas a místo, aby spolu mohli diskutovat o obtížných problémech. Měl by jim pomoci zbavit se špatných návyků a vytvořit si nové dobré návyky, které jim umožní zdokonalování jejich manželství.

Cyklus osmi setkání má tato témata:
Vybudovat pevné základy,
Umění komunikace,
Řešení konfliktů,
Síla odpuštění,
Rodiče a rodiče partnera,
Dobrý sex,
Láska v akci.
Slavnostní závěrečná večeře.

Komu je kurz určen?
Je pro každou manželskou dvojici, která chce spolupracovat a investovat do svého vztahu. Někteří účastníci byli svoji méně než dva roky, zatímco jiní více než 30 let.

Kurz je užitečný jak pro manželství bez problémů, pak pro ty, kteří mají potíže. Chceme vyvrátit dojem, že kurz je jen pro ty, kteří mají problémy. Chceme povzbudit každý manželský pár, aby investoval do svého vztahu a přišel na Manželské večery. Speciálně chceme povzbudit páry v prvních pěti letech manželství, aby přišly, protože věříme, že jim to pomůže vybudovat správné základy. Páry jsou vedeny k tomu, aby začaly komunikovat konstruktivně. Některé rozvedené nebo rozloučené páry použily kurz jako pokus vrátit se k sobě.

I když je kurz založen na křesťanských zásadách, je pro páry, které se považují za křesťany, i pro páry, které se za křesťany nepovažují. Kurz přinesl užitek mnoha dvojicím z obou skupin.

 

Jak kurz probíhá?
Kurz probíhá po osm všedních večerů
Každé setkání začíná večeří, následuje promluva, po které mají manželé příležitost si spolu popovídat o tématu večera i o důležitých otázkách, na které ve spěchu všedního dne nezbývá čas.Mají na to dostatek místa a hraje přitom hudba, takže je nemůže nikdo tajně vyslechnout. Soukromí každého páru je respektováno, skupinová diskuse není součástí kurzu a o svém vztahu nemusí nikomu dalšímu nic říkat. Na konci večera účastníci dostanou domácí úkol, který mají udělat do příštího setkání. (Není známkován, ani kontrolován, je jen pro jejich potřebu). Každý večer využívá znalostí z předchozích večerů.

Na konci kurzu je Závěrečný večer s krátkou promluvou „Co způsobuje, že manželství funguje?" a svědectvím dvou nebo tří párů, které právě dokončily kurz, o tom, co jim přinesl. Hosté již nemusí sedět u stolů po dvou a mohou přivést své přátele, kterým chtějí kurz doporučit.

 

Vše o Manželských večerech: www.manzelskevecery.cz

"Prostřednictvím přirozeného plánování rodičovství k pevnému a zdravému manželství."

 

Kurz symptotermální metody pro manžele, snoubence a další zájemce.

Symptotermální metoda (STM) přirozeného plánování rodičovství (PPR) nabízí ženám pomoc v pochopení vlastní plodnosti. Učí je rozumět řeči vlastního těla. V případě potíží usnadní diagnózu a uspíší léčbu. Znalosti dosažené STM mohou manželé využít buď k docílení početí nebo k jeho předcházení bez negativních zásahů do organizmu.

Tento kurz se koná alespoň jednou do roka ve čtyřech setkáních pod vedením lektorů z Ligy pár páru. První setkání ze čtyř je určeno i pro širší veřejnost.

Liga má dobře propracovaný metodický postup vyučování. Je důležité se v kurzu zabývat i různými důvody, které vedou manžele k rozhodnutí pro PPR, aby měli správnou motivaci k jeho používání a tím nejen větší úspěch s metodou ale i stabilnější vztahy v rodině. Učíme symptotermální metodu, t.j. rozpoznání plodnosti podle příznaků (symptomů): bazální teplota, děložní hlen a změny čípku. V kurzech probíráme fyziologii ženské plodnosti, pozorování a hodnocení příznaků, určování plodných a neplodných období, nepravidelné cykly, pomoc v docílení těhotenství, ekologické kojení a návrat plodnosti po porodu. Procvičujeme také prakticky hodnocení záznamů normálních i výjimečných cyklů.

Nejbližší termín kurzu: dle zájmu

Místo: dle místa zájemců

 

Bližší informace:

Jana Kunderová, tel: 731 402 033, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Podkategorie

Kontakt

Centrum pro rodinu
děkanátu Vsetín

Adresa: Horní nám. 134, 755 01 Vsetín

Telefon:  731 402 033

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2024 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace |